LC-Power LC-25U3-7W storage drive enclosure Aluminium, White 2.5" by LC-Power
LC-Power LC-25U3-7W storage drive enclosure Aluminium, White 2.5
36 IN STOCK  (0 local - 36 remote)
Expected to ship within 8 days of order
Key Features
  • Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III 2.5"
  • Number of storage drives supported: 1
  • 5 Gbit/s
  • Aluminium, White
See full specifications
See product description
Similar Products
Details
First class external enclosure for an excellent heat dissipation for a 6,35cm/2.5" SATA hard disk drive / SSD with up to 7 mm height. Stylish modern design, USB 3.0 connector for a superspeed data transfer rate.
Specifications
HARD DRIVE INTERFACE Serial ATA, Serial ATA II, Serial ATA III
FORM FACTOR 2.5"
DATA TRANSFER RATES 5 Gbit/s
HDD SUPPORT 2.5"
COLOR Aluminium, White
DIMENSIONS 80 mm